



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 64 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Frequency | 64 MHz |
| RAM Size | 1.5 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 25 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Number of I/Os | 25 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2073
Distributors
pcbx
Unit Price$1.60772
Ext.Price$1.60772
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.60772 | $1.60772 |
| 10 | $1.53425 | $15.34250 |
| 25 | $1.46412 | $36.60300 |
| 50 | $1.39360 | $69.68000 |
| 100 | $1.32647 | $132.64700 |
| 300 | $1.32647 | $397.94100 |
| 500 | $1.32647 | $663.23500 |
| 1000 | $1.32648 | $1326.48000 |
