



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 2 mm |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 64 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, LIN, RS-232, RS-485, SMBus, SPI, UART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 25 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Output Current | 1.4 A |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of ADC Channels | 24 |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of PWM Channels | 4 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$2.98829
Ext.Price$2.98829
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.98829 | $2.98829 |
| 10 | $2.92032 | $29.20320 |
| 25 | $2.89982 | $72.49550 |
| 50 | $2.87946 | $143.97300 |
| 100 | $2.85927 | $285.92700 |
