
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 64 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 24 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Frequency | 64 MHz |
| RAM Size | 3.6 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 24 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 5734
Distributors
pcbx
Unit Price$2.25232
Ext.Price$2.25232
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.25232 | $2.25232 |
| 10 | $2.16305 | $21.63050 |
| 25 | $2.07731 | $51.93275 |
| 50 | $1.97467 | $98.73350 |
| 100 | $1.87709 | $187.70900 |
| 300 | $1.87709 | $563.12700 |
| 500 | $1.87709 | $938.54500 |
| 1000 | $1.87709 | $1877.09000 |
