
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 64 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 24 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | I²C, PWM |
| Output Current | 1.4 A |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of ADC Channels | 8 |
| Max Frequency | 64 MHz |
| RAM Size | 3.6 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 24 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 1795
Distributors
pcbx
Unit Price$4.42006
Ext.Price$4.42006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.42006 | $4.42006 |
| 10 | $4.34297 | $43.42970 |
| 25 | $4.26727 | $106.68175 |
| 50 | $4.21197 | $210.59850 |
| 100 | $4.15734 | $415.73400 |
