



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 35.56 mm |
| Width | 8.509 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 3.81 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 22 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, I²C, POR, PWM, WDT |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.15 V |
| Number of ADC Channels | 10 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 16 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 8 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| RAM Size | 3.8 kB |
| Operating Supply Voltage | 2.15 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$3.61643
Ext.Price$3.61643
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.61643 | $3.61643 |
| 10 | $3.46305 | $34.63050 |
| 25 | $3.31619 | $82.90475 |
| 50 | $3.15260 | $157.63000 |
| 100 | $2.99708 | $299.70800 |
