



| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| RAM Size | 3.53 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of I/Os | 25 |
| Memory Type | Flash |
| Memory Size | 128 kb |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Stock: 710
Distributors
pcbx
Unit Price$0.80107
Ext.Price$0.80107
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.80107 | $0.80107 |
| 10 | $0.76252 | $7.62520 |
| 25 | $0.72583 | $18.14575 |
| 50 | $0.71458 | $35.72900 |
| 100 | $0.70350 | $70.35000 |
| 300 | $0.69259 | $207.77700 |
| 500 | $0.68185 | $340.92500 |
| 1000 | $0.67128 | $671.28000 |
| 3000 | $0.66087 | $1982.61000 |
| 5000 | $0.65060 | $3253.00000 |
