
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| RAM Size | 3.53 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | Flash |
| Number of I/Os | 25 |
| Memory Size | 128 kb |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Packaging | Tube |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Stock: 35
Distributors
pcbx
Unit Price$0.76944
Ext.Price$0.76944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.76944 | $0.76944 |
| 10 | $0.73130 | $7.31300 |
| 25 | $0.69506 | $17.37650 |
| 50 | $0.63180 | $31.59000 |
