



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 35 |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Bits | 8 |
| Number of ADC Channels | 28 |
| Max Frequency | 64 MHz |
| RAM Size | 512 B |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 36 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 7 |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$2.07150
Ext.Price$2.07150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.07150 | $2.07150 |
| 10 | $2.03387 | $20.33870 |
| 25 | $1.85263 | $46.31575 |
| 50 | $1.78558 | $89.27900 |
| 100 | $1.72097 | $172.09700 |
