



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 35 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Output Current | 1.4 A |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.2 V |
| Access Time | 48 µs |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 35 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 473
Distributors
pcbx
Unit Price$4.32423
Ext.Price$4.32423
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.32423 | $4.32423 |
| 10 | $4.32423 | $43.24230 |
| 25 | $4.32423 | $108.10575 |
| 50 | $4.32423 | $216.21150 |
| 100 | $4.32423 | $432.42300 |
| 300 | $4.32423 | $1297.26900 |
| 500 | $4.32423 | $2162.11500 |
| 1000 | $4.32423 | $4324.23000 |
