



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 35 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.2 V |
| Number of ADC Channels | 13 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 256 kb |
| Number of PWM Channels | 2 |
| Number of Programmable I/O | 35 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 4.2 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$1.18301
Ext.Price$1.18301
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.18301 | $1.18301 |
| 10 | $1.02067 | $10.20670 |
| 25 | $0.95944 | $23.98600 |
| 50 | $0.90188 | $45.09400 |
| 100 | $0.84778 | $84.77800 |
