



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 36 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of ADC Channels | 25 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 1 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 36 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 1699
Distributors
pcbx
Unit Price$2.24022
Ext.Price$2.24022
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.24022 | $2.24022 |
| 10 | $2.15071 | $21.50710 |
| 25 | $2.06478 | $51.61950 |
| 50 | $1.95883 | $97.94150 |
| 100 | $1.85831 | $185.83100 |
| 300 | $1.85831 | $557.49300 |
| 500 | $1.85831 | $929.15500 |
| 1000 | $1.85832 | $1858.32000 |
