



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.05 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 64 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 35 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Output Current | 1.4 A |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 5.5 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Bits | 8 |
| Number of ADC Channels | 11 |
| Max Frequency | 64 MHz |
| RAM Size | 3.6 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 35 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 1755
Distributors
pcbx
Unit Price$2.46492
Ext.Price$2.46492
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.46492 | $2.46492 |
| 10 | $2.35632 | $23.56320 |
| 25 | $2.25250 | $56.31250 |
| 50 | $2.15007 | $107.50350 |
| 100 | $2.05228 | $205.22800 |
| 300 | $2.05228 | $615.68400 |
| 500 | $2.05228 | $1026.14000 |
| 1000 | $2.05229 | $2052.29000 |
