

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Peripherals | HLVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.2 V |
| Access Time | 40 µs |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 3.3 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 44 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Number of I/Os | 36 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$10.97775
Ext.Price$10.97775
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.97775 | $10.97775 |
