
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 40 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 64 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 36 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Frequency | 64 MHz |
| RAM Size | 3.8 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 36 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 132
Distributors
pcbx
Unit Price$2.01507
Ext.Price$2.01507
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.01507 | $2.01507 |
| 10 | $1.93214 | $19.32140 |
| 25 | $1.85263 | $46.31575 |
| 50 | $1.67053 | $83.52650 |
