



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.2 mm |
| Frequency | 64 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 35 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| Number of ADC Channels | 35 |
| Nominal Supply Current | 32 µA |
| RAM Size | 3.5 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of PWM Channels | 2 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Stock: 1010
Distributors
pcbx
Unit Price$1.39524
Ext.Price$1.39524
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.39524 | $1.39524 |
| 10 | $1.37045 | $13.70450 |
| 25 | $1.27043 | $31.76075 |
| 50 | $1.21627 | $60.81350 |
| 100 | $1.16441 | $116.44100 |
| 300 | $1.16012 | $348.03600 |
| 500 | $1.15584 | $577.92000 |
| 1000 | $1.15159 | $1151.59000 |
