
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 44 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.3 V |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
Stock: 14021
Distributors
pcbx
Unit Price$1.60214
Ext.Price$1.60214
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.60214 | $1.60214 |
| 10 | $1.54157 | $15.41570 |
| 25 | $1.48330 | $37.08250 |
| 50 | $1.40920 | $70.46000 |
| 100 | $1.33882 | $133.88200 |
