



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 25 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 52 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Output Current | 1.4 A |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.8 V |
| Min Supply Voltage | 4.2 V |
| Access Time | 40 µs |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 2 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 52 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 21
Distributors
pcbx
Unit Price$10.69357
Ext.Price$10.69357
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.69357 | $10.69357 |
