



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.1 mm |
| Width | 10.1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 25 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 48 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 53 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.2 V |
| Access Time | 40 µs |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 3.3 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Number of Programmable I/O | 53 |
| Number of SPI Channels | 1 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Max Clock Frequency | 40 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | External |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 227
Distributors
pcbx
Unit Price$12.56676
Ext.Price$12.56676
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.56676 | $12.56676 |
