



| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Non-Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| RAM Size | 3.5 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 60 |
| Memory Size | 128 kb |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| Operating Supply Voltage | 2.3 V to 5.5 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Stock: 160
Distributors
pcbx
Unit Price$2.00190
Ext.Price$2.00190
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.00190 | $2.00190 |
| 10 | $1.91900 | $19.19000 |
| 25 | $1.83954 | $45.98850 |
| 50 | $1.74976 | $87.48800 |
| 100 | $1.66435 | $166.43500 |
