



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10.5 mm |
| Width | 5.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 1.85 mm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 32 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 16 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, PWM |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 2.7 V |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of ADC Channels | 10 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 3.7 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 256 kb |
| Number of PWM Channels | 2 |
| Number of Programmable I/O | 16 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 110
Distributors
pcbx
Unit Price$1.87328
Ext.Price$1.87328
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.87328 | $1.87328 |
| 10 | $1.79349 | $17.93490 |
| 25 | $1.71709 | $42.92725 |
