



| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 years ago) |
| RAM Size | 3.6 kB x 8 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of I/Os | 25 |
| Memory Type | FLASH |
| Memory Size | 64 kb |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Packaging | Reel |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$1.21354
Ext.Price$1.21354
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.21354 | $1.21354 |
| 10 | $1.16257 | $11.62570 |
| 25 | $1.11374 | $27.84350 |
| 50 | $1.05922 | $52.96100 |
| 100 | $1.00737 | $100.73700 |
