



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 48 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 22 |
| Peripherals | PWM |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of ADC Channels | 13 |
| Max Frequency | 48 MHz |
| RAM Size | 3.7 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Density | 512 kb |
| Number of PWM Channels | 2 |
| Number of Programmable I/O | 22 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 2.7 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 48 MHz |
Stock: 5
Distributors
pcbx
Unit Price$2.50656
Ext.Price$2.50656
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.50656 | $2.50656 |
| 10 | $2.39645 | $23.96450 |
| 25 | $2.36283 | $59.07075 |
| 50 | $2.32968 | $116.48400 |
| 100 | $2.29696 | $229.69600 |
