
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 36 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| RAM Size | 3.6 kB |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$1.58333
Ext.Price$1.58333
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.58333 | $1.58333 |
| 10 | $1.51606 | $15.16060 |
| 25 | $1.45167 | $36.29175 |
| 50 | $1.31403 | $65.70150 |
