

| Parameter | Value |
|---|---|
| RAM Size | 4 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Size | 128 kb |
| Number of I/Os | 36 |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
Stock: 2421
Distributors
pcbx
Unit Price$1.46450
Ext.Price$1.46450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.46450 | $1.46450 |
| 10 | $1.40383 | $14.03830 |
| 25 | $1.34566 | $33.64150 |
| 50 | $1.21999 | $60.99950 |
