
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 36 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Output Current | 1.4 A |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 151
Distributors
pcbx
Unit Price$1.98979
Ext.Price$1.98979
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.98979 | $1.98979 |
| 10 | $1.90341 | $19.03410 |
| 25 | $1.82078 | $45.51950 |
| 50 | $1.73753 | $86.87650 |
| 100 | $1.65809 | $165.80900 |
