
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 36 |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| RAM Size | 3.53 kB |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 4043
Distributors
pcbx
Unit Price$1.52092
Ext.Price$1.52092
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.52092 | $1.52092 |
| 10 | $1.45672 | $14.56720 |
| 25 | $1.39524 | $34.88100 |
| 50 | $1.32464 | $66.23200 |
| 100 | $1.25760 | $125.76000 |
| 300 | $1.25760 | $377.28000 |
| 500 | $1.25760 | $628.80000 |
| 1000 | $1.25760 | $1257.60000 |
| 3000 | $1.25760 | $3772.80000 |
