



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Clock Frequency | 64 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| RAM Size | 3.5 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Memory Size | 128 kb |
| Number of I/Os | 60 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Data Bus Width | 8 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC18 |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
Stock: 528
Distributors
pcbx
Unit Price$1.84580
Ext.Price$1.84580
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.84580 | $1.84580 |
| 10 | $1.76584 | $17.65840 |
| 25 | $1.68934 | $42.23350 |
| 50 | $1.60922 | $80.46100 |
| 100 | $1.53289 | $153.28900 |
| 300 | $1.53289 | $459.86700 |
| 500 | $1.53289 | $766.44500 |
| 1000 | $1.53289 | $1532.89000 |
