



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Clock Frequency | 60 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| RAM Size | 16 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Memory Size | 128 kb |
| Number of I/Os | 35 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 960
Distributors
pcbx
Unit Price$2.44083
Ext.Price$2.44083
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.44083 | $2.44083 |
| 10 | $2.34177 | $23.41770 |
| 25 | $2.24676 | $56.16900 |
| 50 | $2.13767 | $106.88350 |
| 100 | $2.03387 | $203.38700 |
