
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Frequency | 60 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 536 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 83 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.95 V |
| Max Frequency | 60 MHz |
| RAM Size | 52 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 83 |
| Number of Timers/Counters | 9 |
| Max Clock Frequency | 60 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 56
Distributors
pcbx
Unit Price$7.90242
Ext.Price$7.90242
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.90242 | $7.90242 |
| 10 | $7.56683 | $75.66830 |
| 25 | $7.24553 | $181.13825 |
| 50 | $6.88955 | $344.47750 |
| 100 | $6.55102 | $655.10200 |
