
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 60 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 536 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 122 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.95 V |
| Max Frequency | 60 MHz |
| RAM Size | 52 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 122 |
| Number of Timers/Counters | 9 |
| Max Clock Frequency | 60 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 457
Distributors
pcbx
Unit Price$8.69207
Ext.Price$8.69207
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $8.69207 | $8.69207 |
| 10 | $8.32478 | $83.24780 |
| 25 | $7.97307 | $199.32675 |
| 50 | $7.87339 | $393.66950 |
| 100 | $7.77496 | $777.49600 |
| 300 | $7.67776 | $2303.32800 |
| 500 | $7.58177 | $3790.88500 |
| 1000 | $7.48698 | $7486.98000 |
| 3000 | $7.39338 | $22180.14000 |
| 5000 | $7.30095 | $36504.75000 |
| 10000 | $7.20962 | $72096.20000 |
