
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 24 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Output Current | 1.4 A |
| Operating Supply Voltage | 1.8 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Max Frequency | 32 kHz |
| RAM Size | 1.5 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 24 |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 792
Distributors
pcbx
Unit Price$2.03973
Ext.Price$2.03973
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.03973 | $2.03973 |
| 10 | $1.94364 | $19.43640 |
| 25 | $1.85207 | $46.30175 |
| 50 | $1.76557 | $88.27850 |
| 100 | $1.68312 | $168.31200 |
| 300 | $1.68312 | $504.93600 |
| 500 | $1.68312 | $841.56000 |
| 1000 | $1.68312 | $1683.12000 |
