

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 1 Mb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 53 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| RAM Size | 32 kB |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
Stock: 104
Distributors
pcbx
Unit Price$3.63601
Ext.Price$3.63601
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.63601 | $3.63601 |
| 10 | $3.56677 | $35.66770 |
| 25 | $3.01020 | $75.25500 |
| 50 | $3.00722 | $150.36100 |
| 100 | $3.00423 | $300.42300 |
