
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 121 |
| Height | 650 µm |
| Packaging | Tray |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I2C, IrDA, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 84 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, I2C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Number of ADC Channels | 24 |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Nominal Supply Current | 12 mA |
| RAM Size | 96 kB |
| Address Bus Width | 16 b |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of PWM Channels | 9 |
| Number of Programmable I/O | 44 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 3 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$6.99075
Ext.Price$6.99075
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.99075 | $6.99075 |
| 10 | $6.69593 | $66.95930 |
| 25 | $6.41360 | $160.34000 |
