
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 53 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 53 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$10.25558
Ext.Price$10.25558
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.25558 | $10.25558 |
| 10 | $10.07558 | $100.75580 |
| 25 | $10.02885 | $250.72125 |
| 50 | $9.98233 | $499.11650 |
| 100 | $9.93610 | $993.61000 |
