
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 950 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 34 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of ADC Channels | 9 |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Nominal Supply Current | 5.7 mA |
| RAM Size | 8 kB |
| Address Bus Width | 16 b |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of PWM Channels | 6 |
| Number of Programmable I/O | 20 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
Stock: 3527
Distributors
pcbx
Unit Price$3.15340
Ext.Price$3.15340
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.15340 | $3.15340 |
| 10 | $3.01593 | $30.15930 |
| 25 | $2.88446 | $72.11150 |
| 50 | $2.74334 | $137.16700 |
| 100 | $2.60915 | $260.91500 |
