

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8 mm |
| Width | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 34 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of ADC Channels | 12 |
| Max Frequency | 32 MHz |
| Nominal Supply Current | 5.7 mA |
| RAM Size | 8 kB |
| Address Bus Width | 16 b |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of PWM Channels | 6 |
| Number of Programmable I/O | 34 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 4 |
| Number of USB Channels | 1 |
| Schedule B | 8542310000 |
| ADC Resolution | 10 bit/12 bit |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
Stock: 755
Distributors
pcbx
Unit Price$3.11023
Ext.Price$3.11023
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.11023 | $3.11023 |
| 10 | $2.99882 | $29.98820 |
| 25 | $2.89137 | $72.28425 |
| 50 | $2.87378 | $143.68900 |
| 100 | $2.85630 | $285.63000 |
| 300 | $2.83893 | $851.67900 |
| 500 | $2.82166 | $1410.83000 |
| 1000 | $2.80450 | $2804.50000 |
| 3000 | $2.78744 | $8362.32000 |
| 5000 | $2.77048 | $13852.40000 |
| 10000 | $2.75373 | $27537.30000 |
