
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Radiation Hardening | No |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 21 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2.2 V |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 21 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
Stock: 2618
Distributors
pcbx
Unit Price$2.03387
Ext.Price$2.03387
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.03387 | $2.03387 |
| 10 | $1.94428 | $19.44280 |
| 25 | $1.85862 | $46.46550 |
| 50 | $1.76882 | $88.44100 |
| 100 | $1.68336 | $168.33600 |
| 300 | $1.68336 | $505.00800 |
| 500 | $1.68336 | $841.68000 |
| 1000 | $1.68336 | $1683.36000 |
