



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 10 mm |
| Width | 10 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 44 |
| Height | 1.05 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 16 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 35 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of ADC Channels | 13 |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 4 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of PWM Channels | 5 |
| Number of Programmable I/O | 35 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
Stock: 268
Distributors
pcbx
Unit Price$2.18348
Ext.Price$2.18348
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.18348 | $2.18348 |
| 10 | $2.09416 | $20.94160 |
| 25 | $2.00850 | $50.21250 |
| 50 | $1.91233 | $95.61650 |
| 100 | $1.82078 | $182.07800 |
