

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 52 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT |
| Output Current | 1.4 A |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 52 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
