



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 22 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
Stock: 189
Distributors
pcbx
Unit Price$1.43900
Ext.Price$1.43900
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.43900 | $1.43900 |
| 10 | $1.37178 | $13.71780 |
| 25 | $1.30770 | $32.69250 |
| 50 | $1.24684 | $62.34200 |
| 100 | $1.18882 | $118.88200 |
