


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 80 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 65 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 68 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 859
Distributors
pcbx
Unit Price$4.92525
Ext.Price$4.92525
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.92525 | $4.92525 |
| 10 | $4.72052 | $47.20520 |
| 25 | $4.52429 | $113.10725 |
| 50 | $4.30303 | $215.15150 |
| 100 | $4.09255 | $409.25500 |
| 300 | $4.09255 | $1227.76500 |
| 500 | $4.09255 | $2046.27500 |
| 1000 | $4.09255 | $4092.55000 |
