



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 52 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 96 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 52 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2027
Distributors
pcbx
Unit Price$5.46300
Ext.Price$5.46300
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.46300 | $5.46300 |
| 10 | $5.22975 | $52.29750 |
| 25 | $5.00647 | $125.16175 |
| 50 | $4.76285 | $238.14250 |
| 100 | $4.53113 | $453.11300 |
| 300 | $4.52737 | $1358.21100 |
| 500 | $4.52362 | $2261.81000 |
| 1000 | $4.51987 | $4519.87000 |
| 3000 | $4.51612 | $13548.36000 |
| 5000 | $4.51232 | $22561.60000 |
