
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 100 |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 256 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 84 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 16 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 84 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 68
Distributors
pcbx
Unit Price$4.69908
Ext.Price$4.69908
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.69908 | $4.69908 |
| 10 | $4.49763 | $44.97630 |
| 25 | $4.30479 | $107.61975 |
| 50 | $4.09637 | $204.81850 |
| 100 | $3.89808 | $389.80800 |
