



| Parameter | Value |
|---|---|
| Width | 5.6 mm |
| Radiation Hardening | No |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 16 bit |
| RAM Size | 8 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Memory Type | FLASH |
| Memory Size | 32 kb |
| Number of I/Os | 21 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC24F |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 51
Distributors
pcbx
Unit Price$2.56555
Ext.Price$2.56555
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.56555 | $2.56555 |
| 10 | $2.45350 | $24.53500 |
| 25 | $2.34635 | $58.65875 |
| 50 | $2.23417 | $111.70850 |
| 100 | $2.12736 | $212.73600 |
