



| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 53 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| RAM Size | 32 kB |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 3399
Distributors
pcbx
Unit Price$3.46663
Ext.Price$3.46663
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.46663 | $3.46663 |
| 10 | $3.31618 | $33.16180 |
| 25 | $3.17226 | $79.30650 |
| 50 | $3.02166 | $151.08300 |
| 100 | $2.87819 | $287.81900 |
