
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC24F |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 85 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, HLVD, POR, PWM, WDT |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 7 months ago) |
| RAM Size | 32 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| Packaging | Tray |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
Stock: 592
Distributors
pcbx
Unit Price$3.67317
Ext.Price$3.67317
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.67317 | $3.67317 |
| 10 | $3.51634 | $35.16340 |
| 25 | $3.36625 | $84.15625 |
| 50 | $3.20601 | $160.30050 |
| 100 | $3.05339 | $305.33900 |
