
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 100 |
| Radiation Hardening | No |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 64 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 84 |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Access Time | 16 µs |
| Max Frequency | 32 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 84 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Supply Voltage | 2 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
Stock: 22
Distributors
pcbx
Unit Price$3.71630
Ext.Price$3.71630
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.71630 | $3.71630 |
| 10 | $3.55988 | $35.59880 |
| 25 | $3.41003 | $85.25075 |
| 50 | $3.35085 | $167.54250 |
| 100 | $3.29272 | $329.27200 |
