
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Frequency | 32 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| RAM Size | 1 kB |
| Number of Timers/Counters | 3 |
| Max Clock Frequency | 32 MHz |
| Number of I/Os | 17 |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LVD, POR, PWM, WDT |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 936
Distributors
pcbx
Unit Price$2.08966
Ext.Price$2.08966
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.08966 | $2.08966 |
| 10 | $2.00023 | $20.00230 |
| 25 | $1.91462 | $47.86550 |
| 50 | $1.82492 | $91.24600 |
| 100 | $1.73943 | $173.94300 |
