
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 40 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 21 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | I²C, PWM |
| Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Max Supply Voltage | 3.9 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of ADC Channels | 10 |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 21 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 80 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit, 12 bit |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$4.55533
Ext.Price$4.55533
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.55533 | $4.55533 |
| 10 | $4.36347 | $43.63470 |
| 25 | $4.17965 | $104.49125 |
| 50 | $3.97437 | $198.71850 |
| 100 | $3.77920 | $377.92000 |
