
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6 mm |
| Width | 6 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 28 |
| Height | 950 µm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 80 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | PIC |
| Interface | CAN, I²C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 21 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²C, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Bits | 16 |
| Number of ADC Channels | 10 |
| Max Frequency | 40 MHz |
| RAM Size | 8 kB |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Number of Programmable I/O | 21 |
| Number of SPI Channels | 2 |
| Number of Timers/Counters | 5 |
| Number of I2C Channels | 1 |
| Number of UART Channels | 2 |
| Max Clock Frequency | 80 MHz |
| ADC Resolution | 12 bit |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
Stock: 224
Distributors
pcbx
Unit Price$4.25584
Ext.Price$4.25584
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.25584 | $4.25584 |
| 10 | $4.16778 | $41.67780 |
| 25 | $3.87369 | $96.84225 |
| 50 | $3.74635 | $187.31750 |
| 100 | $3.62319 | $362.31900 |
| 300 | $3.62218 | $1086.65400 |
| 500 | $3.62117 | $1810.58500 |
| 1000 | $3.62016 | $3620.16000 |
| 3000 | $3.61915 | $10857.45000 |
| 5000 | $3.61814 | $18090.70000 |
| 10000 | $3.61720 | $36172.00000 |
